Poseta godišnjoj skupštini Geodetskog društva Herceg-Bosne kao i Kongresa o katastru

Na poziv rukovodstva Geodetskog društva Herceg Bosne predsednik Saveza geodeta Srbije dr Mladen Šoškić prisustvovao je Godišnjoj skupštini Geodetskog društva Herceg-Bosne kao i Kongresu o katastru u BiH od 27.9. do 29.9. 2023. godine u Neumu. Bila je to prilika za uspostavljanje novih i produbljivanje postojećih kontakata sa kolegama u regionu, imajući u vidu već tradicionalno dobre odnose SGS-a sa Geodetskim društvom Herceg Bosne. Ovom skupu prisustvoali su svi predstavnici geodetskih uprava u regionu (Hrvatska, Bih-oba entiteta, Crna Gora, Slovenija i Severna Makedonija), strukovnih udruženja, komora kao i delegacija Evropskog saveta geodeta (CLGE) na čelu sa predsednikom.

Zahvaljujući SGS-u i Srbija je bila predstavljena na ovom, za našu struku, veoma značajnom regionalnom skupu, budući da nije bilo drugih predstavnika iz naše zemlje. Regionalna i evropska saradnja je veoma značajna za razvoj geodetske struke u Srbiji, jer razmenom iskustava i međusobnim pomaganjem, možemo značajno unaprediti njen status i značaj. Načinjen je i prvi korak ka punopravnom članstvu SGS-a u Evropskom savetu geodeta (CLGE) kroz dogovor oko suštinskih i administrativnih koraka koji moraju biti preduzeti. Rukovodstvo SGS-a će u narednom periodu uložiti napor u cilju savladavanja tih koraka kako bi SGS postao punopravni član več sledeće godine.

Više o je Godišnjoj skupštini Geodetskog društva Herceg-Bosne kao i Kongresu o katastru u BiH na: