Sabor geodeta Srbije 2022.

Prvog vikenda oktobra, u „Zepter hotelu Drina” u Bajinoj Bašti, održan je Sabor geodeta Srbije, 33. put po redu.

Prijemom gostiju u hotel, u petak u poslepodnevnim časovima , započeta je tradicija godišnjeg okupljanja, druženja i razmene iskustava geodeta iz cele Srbije koja je do kraja provedena u prijatnom ambijentu i dobrom raspoloženju.

U subotu, na početku radnog dela Sabora, skupu su se najpre obratili gosti iz regiona, gospođa Tatjana Sarajlić iz Društva geodetskih inženjera i geometara Republike Srpske, i predstavnik delegacije inženjera Naučno-tehničkog saveza za geodeziju i uređenje zemljišta Bugarske, gospodin V. I. Jovev. Nakon pozdravne reči gostiju, članovi rukovodstva zahvalili su se svim učesnicima na prisustvu i podsetili na ciljeve koje je Savez postavio, pozvavši kolege članove da uzmu aktivno učešće u radu Saveza.

Tema radnog dela Sabora bila je “Savremena praksa i izazovi geodezije u infrastrukturnim projektima”, tokom kojeg su slušaoce sa primerima dobre prakse upoznali panelisti: dipl.inž.geod. Uglješa Brajković, dipl.inž.geod. Marina Blagojević, dipl.inž.geod. Predrag Čorda, dr Zoran Sušić, dipl.inž.geod. Izložena predavanja podstakla su diskusiju o aktuelnim problemima u oblasti inženjerske geodezije, i najavila formiranje radnih tela koja bi razmotrila mogućnosti uvođenja promena.

U prijemnim prostorijama hotela gosti su imali mogućnost da se upoznaju sa asortimanom geodetske opreme izlagača: Livona, Vekom, Geo oprema i Atlas.

Tokom dana održana su i sportska takmičenja u šahu, stonom tenisu, malom fudbalu, basketu, pikadu i plesu, a vreme za slobodne aktivnosti učesnici su koristili da se priključe nekom od organizovanih izleta u okolini Bajine Bašte.

Za vreme svečane večere pobednicima sportskih takmičenja uručeni su pehari, dok su zahvalnice dodeljene organizacijama i pojedincima koji su doprineli da se Savez osnaži, a tradicija okupljanja održi i ove godine.

Predsednik Saveza najavio je da Sabor sledeće godine dolazi u izmenjenom formatu. Očekuju se noviteti po pitanju organizacije kako radnog tako i zabavnog dela programa.

Pobednici sportskih takmičenjaDobitnici zahvalnica za podršku radu Saveza geodeta Srbije
Pikado (muškarci):Organizacije:
1. Pavličić Vojin, Jugotrade dooGeotaur DOO, Beograd
2. Petar Jelača, Absolut documents VSPremer Savković DOO, Beograd
3. Aleksandar Pavlović, VGISlaviša Ilić PR SDC Professional, Beograd
Pikado (žene):ABA Professional DOO, Beograd
1. Smiljković Vesna, NOGeosystem DOO, Beograd
2. Boncić Biljana, VGIGeokrulj DOO, Beograd
3. Lidija Stevanović GB GausGeovizija DOO, Pančevo
Stoni tenis (muškarci):GEO OPREMA DOO, Jelašnica
1. Branković Radoje, VGIGEORAD DOO, Pančevo
2. Božanić Aleksandar, VGIMapSoft DOO, Beograd